Wyprawa w Beskid Żywiecki i do Słowacji

Wyprawa w Beskid Żywiecki i do Słowacji

12-15 czerwca 2013 r.

W dniach 12-15 czerwca 2013 roku 49 uczniów z naszej szkoły ruszyło w podróż, poznawać pasmo Beskidu Żywieckiego i małą część naszych południowych sąsiadów. Podczas podróży, szczególną uwagę w przerwie zwrócił Park Miniatur w Inwałdzie, gdzie młodzież jak i opiekunowie mogli dowiedzieć się jak to jest okrążyć świat w pół godziny. Po krótkim spacerze "po powierzchni kuli ziemskiej" nastał czas na zabawę. Nagle do karuzeli, zamku strachu, statku pirackiego i innych atrakcji stanęły długie kolejki. Radości nie było końca, ale komu w drogę temu czas!

Pokazowa lekcja chemii - Orlen School Projekt

23 maja 2013 r.

Dnia 23 maja bieżącego roku szkolnego w naszej szkole po raz drugi uczniowie klas drugich, tym razem klasy II a i II b gimnazjum, mogli uczestniczyć w pokazowej lekcji chemii w ramach projektu prowadzonego pod patronatem Polskiego Koncernu Naftowego Orlen o nazwie „Orlen School Projekt”. Temat zajęć brzmiał „Ropa Naftowa” i oprócz informacji na temat przeróbki i zastosowania samej ropy naftowej, zawierał także dużo informacji na temat wydobycia gazu łupkowego.

Rozwiązanie konkursu plastycznego ORLEN Upstream - Poszukiwania gazu w mojej gminie

Rozwiązanie konkursu plastycznego
ORLEN Upstream - "Poszukiwania gazu w mojej gminie"

16 maja 2013 r.

Światowy Dzień Inwalidy

11 maja 2013 r.

W sobotę 11 maja członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Oddział w Cycowie uroczyście obchodzili „Światowy Dzień Inwalidy”. Honorowy patronat nad spotkaniem objął Wójt Gminy Cyców Jan Baczyński vel Mróz. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło, m.in. Przewodniczącej Rady Gminy Cyców Marty Kociuba, Zastępcy Wójta Gminy Cyców Wiesława Pikuły, Dyrektora Zespołu Szkół w Cycowie Zbigniewa Rutkowskiego, księdza kanonika seniora Jana Słomy, Proboszcza Parafii św. Józefa w Cycowie ks. kanonika Adama Sołtysiaka.

Święto 7 Dywizjonu Ułanów Lubelskich

Tomaszów Mazowiecki - 22 marca 2013 r.

W dniu 22 marca na zaproszenie Dowództwa 7 Dywizjonu Ułanów Lubelskich, delegacja naszej szkoły, z Dyrektorem Zbigniewem Rutkowskim, uczestniczyła w uroczystości Święta Pułku, obchodzonego każdego roku w rocznicę odznaczenia Sztandaru 7 Pułk Ułanów Lubelskich Krzyżem Orderu Wojennego Virtuti Militari. Uroczystość miała miejsce na placu apelowym przed Sztabem 25 BKPow w Tomaszowie Mazowieckim.

Światowy Dzień Bezpiecznego Internetu

5 lutego 2013 r.

Już po raz dziewiąty w ramach Światowego Dnia Bezpiecznego Internetu (Internet Safer Day) przeprowadzony został, pod hasłem „Moje pr@wa i oboWWWiązki”, konkurs „Dzień Bezpiecznego Komputera”. Organizatorem jest Zespół Szkół Energetycznych im. prof. K. Drewnowskiego w Lublinie we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Koordynatorami są nauczyciele ww. szkoły - p. Bożena Jarmuł i p. Leszek Widz. Honorowy patronat nad konkursem objęło Polskie Towarzystwo Informatyczne.

Zespół Szkół w Cycowie gościł najmłodszych miłośników tenisa stołowego z terenu powiatu

Zespół Szkół w Cycowie gościł najmłodszych miłośników tenisa stołowego z terenu powiatu

23 stycznia 2013 r.

Dnia 23.01.2013 r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Cycowie rozegrane zostały Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Dyrektor ZS w Cycowie Zbigniew Rutkowski. Do udziału w rozgrywkach stawiły się 23 zespoły w czterech kategoriach reprezentujące szkoły podstawowe w: Łysołajach, Jaszczowie, Jawidzu, Ludwinie, Piasecznie, Głębokiem, Spiczynie, Zezulinie i Januszówce. Organizatorami turnieju były UKS „Amator” i Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, który przygotował dyplomy dla wszystkich uczestników. Poczęstunek w postaci pączków i napojów ufundowała Rada Rodziców ZS w Cycowie.

Życzenia Bożonarodzeniowe
Dzień Seniora

10 listopada 2012 r.

W sobotę 10 listopada w hali sportowej Zespołu Szkół w Cycowie organizowany był „Dzień Seniora”, czyli kolejne spotkanie członków Związku Emerytów i Rencistów. Honorowy patronat nad spotkaniem objął Wójt Gminy Cyców Jan Baczyński vel. Mróz. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło m.in. Starosty Łęczyńskiego Adama Niwińskiego, Sekretarza Powiatu Kazimierza Radko, Przewodniczącej Rady Gminy Cyców Marty Kociuba, Zastępcy Wójta Gminy Cyców Wiesława Pikuły oraz Dyrektora Zespołu Szkół w Cycowie Zbigniewa Rutkowskiego.

Sztafety w Cycowie

5 października 2012 r.

Ponad 500 biegaczy reprezentujących 5 powiatów: chełmski, chełmski grodzki, włodawski, świdnicki i łęczyński uczestniczyło w rozgrywanych w Cycowie 05.10.2012 r Mistrzostwa Rejonu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Ta największa na terenie powiatu impreza sportowa dla młodzieży jest tradycyjnie organizowana przez: Uczniowski Klub Sportowy „Amator” działający w Zespole Szkół w Cycowie i powiatowy SZS.

Ognisko z podchodami SKKT

25 września 2012 r.

Dnia 25 września 2012 r. członkowie Szkolnego Koła Krajoznawczo – Turystycznego wzięli udział w podchodach terenowych po Cycowie i najbliższej okolicy. Ponad 40-osobowa grupa wyruszyła w teren w poszukiwaniu ukrytych kopert, które zawierały ciekawe zadania do wykonania oraz wskazówki dotyczące przebiegu dalszej trasy. Podchody były doskonałą okazją do integracji uczestników. Impreza turystyczna zakończyła się wspólnymi zabawami przy ognisku i oficjalnym przyjęciem nowych członków do SKKT.