Spotkanie z p. Hanną Sikorą wnuczką byłego kierownika szkoły z 1937-1939

Spotkanie z p. Hanną Sikorą wnuczką byłego kierownika szkoły z lat 1937-1939

28 maja 2008 r.

28 maja 2008 roku mieliśmy okazję i wielką przyjemność gościć w murach naszej szkoły wnuczkę kierownika szkoły w Cycowie z lat 1937 - 1939 panią Hannę Sikorę. Spotkanie nasze upłynęło w atmosferze wspomnień, które przez lata gromadziła na kartach papieru pani Hanna, a które nas, zgromadzonych, przeniosły w niezwykłą podróż w przeszłość.

I Wiosenny Turniej w Mini Piłce ręcznej Chłopców o Puchar Sekretarza Gminy Siedliszcze

I Wiosenny Turniej w Mini Piłce ręcznej Chłopców o Puchar Sekretarza Gminy Siedliszcze

15 kwietnia 2008 r.

Zawody Powiatowe w Piłce Siatkowej dziewcząt Gimnazjum - Spiczyn

Zawody Powiatowe w Piłce Siatkowej dziewcząt Gimnazjum - Spiczyn

9 kwietnia 2008 r.

Zawody Powiatowe w Piłce Siatkowej chłopców Gimnazjum - Spiczyn

3 kwietnia 2008 r.

Życzenia Wielkanocne

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości, radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja" życzy Dyrektor Zespołu Szkół w Cycowie Zbigniew Rutkowski.

Zespół Szkół w Cycowie w międzynarodowym Programie GLOBE

Zespół Szkół w Cycowie w międzynarodowym Programie "GLOBE"

28 lutego 2008 r.

Zespół Szkół im. 7 Pułku Ułanów Lubelskich w Cycowie został uczestnikiem międzynarodowego Programu "GLOBE", który skupia uczniów, nauczycieli i naukowców z całego świata w celu poznawania globalnych problemów środowiska. W ramach Programu w 104 krajach świata, funkcjonuje sieć ponad 14000 szkół podstawowych i ponadpodstawowych, badających problemy środowiska przyrodniczego oraz dzielących się informacjami z tego zakresu z całą międzynarodową społecznością.

Wycieczka edukacyjna do Sejmu RP w ramach projektu Przyspieszenie edukacyjne w Gimnazjum Publicznym w Cycowie

Wycieczka edukacyjna do Sejmu RP w ramach projektu
"Przyspieszenie edukacyjne w Gimnazjum Publicznym w Cycowie"

12 lutego 2008 r.

12 lutego zorganizowana została wycieczka edukacyjna do Warszawy dla uczniów gimnazjum uczestniczących w projekcie "Przyspieszenie edukacyjne w Gimnazjum Publicznym w Cycowie". Program wycieczki obejmował zwiedzanie Zamku Królewskiego oraz wizytę w Sejmie RP. Z tego względu za główne kryterium rekrutacji uczestników przyjęto aktywność uczniów w działaniach na rzecz szkoły zwłaszcza w Samorządzie uczniowskim oraz samorządach klasowych.

Bal Gimnazjalny

19 stycznia 2008 r.

19 stycznia w późnych godzinach popołudniowych w hali sportowej szkoły zebrali się uczniowie trzecich klas gimnazjalnych, ich rodziny, wychowawcy, nauczyciele, dyrektor Zespołu Szkół - Zbigniew Rutkowski, wice dyrektorzy: Elżbieta Sidorowska i Wanda Szawuła oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Cyców p. Jan Baczyński, Zastępca Wójta p. Wiesław Pikuła, Przewodniczący Rady Gminy p. Jan Dyszewski, Przewodniczący Rady Rodziców p. Bernard Skalski oraz przedstawiciele Duchowieństwa - ks. kanonik Jan Słona oraz ks. wikariusz Ireneusz Posturzyński.

Warsztaty terenowe - Egzotyczne Podlasie

27 październik 2007 r.

Młodzież i nauczyciele uczestniczący w projekcie "Poznaj swój kraj i jego tajemnice - zawsze wracaj do korzeni" odbyli wdniu 27 października 2007 roku warsztaty terenowe pod hasłem "Egzotyczne Podlasie" zorganizowane przez uczestników warsztatów krajoznawczo - turystycznych. Pierwszym przystankiem na trasie warsztatów była Włodawa, skąd zabraliśmy naszego przewodnika pana Mieczysława Tokarskiego, który obiecał nam pokazać same najpiękniejsze zakątki Podlasia.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych gimnazjum

25 październik 2007 r.

Dzień 25 października 2007 r. był szczególnym dniem dla pierwszoklasistów w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. 7 Pułku Ułanów Lubelskich w Cycowie. Uczniowie kl. I, zarówno szkoły podstawowej jak i gimnazjum, złożyli ślubowanie i tym samym oficjalnie wstąpili w szeregi braci uczniowskiej Zespołu Szkół w Cycowie. Uroczystego "pasowania na ucznia" dokonał Dyrektor Zespołu Szkół - mgr Zbigniew Rutkowski.

Ślubowanie Pierwszoklasistów SP

23 październik 2007 r.

Cyców Gospodarzem Zawodów Rejonowych w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Cyców Gospodarzem Zawodów Rejonowych w Sztafetowych Biegach Przełajowych

4 październik 2007 r.

Dnia 4.10.2007 r. Cyców gościł najlepsze zespoły rejonu wyłonione we wcześniej rozegranych zawodach powiatowych. Udział brali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Głównym organizatorem imprezy był UKS "Amator" przy Zespole Szkół w Cycowie oraz Powiatowy SZS. Zawody rozegrane zostały na nowym pięknie usytuowanym kompleksie sportowym.