obrazek

XIII Zlot Szkolnych Kół Krajoznawczo – Turystycznych
Województwa Lubelskiego

HAŃSK - 8 czerwca 2013 r.

W piękną, słoneczną sobotę, która przypadała na 8 czerwca 2013 r., ok. 20 uczniów z naszej szkoły wyruszyło, by zjawić się na XIII Zlocie Szkolnych Kół Krajoznawczo – Turystycznych Województwa Lubelskiego - HAŃSK 2013.

Wszystko zaczęło się o godz. 9.00, w miejscowości Lipniak. Stamtąd wyruszyliśmy na wędrówkę po ścieżce dydaktycznej "Obóz powstańczy". Ścieżka była trochę wilgotna, więc niektórzy (w tym ja), musieli użyć swoich utajnionych zdolności akrobatyczno – tanecznych, by z gracją ominąć kałuże i błoto.

Po obejściu całej ścieżki, wsiedliśmy z powrotem do autobusu i pojechaliśmy w stronę Dubeczna, gdzie zwiedziliśmy hutę szkła. Co prawda, na zewnątrz było już dość gorąco, ale w środku było (tu pozwolę sobie zacytować pewną koleżankę, Magdę) "jak w piekle". Po zwiedzeniu wszystkiego co tylko się dało w hucie, część uczestników zlotu udała się do sklepu z wyrobami ze szkła, gdzie zakupili pamiątki.

Następnie udaliśmy się na pyszny obiad, który został podany już w Hańsku. Niektórzy poszli po nim zwiedzać Izbę Regionalną, mieszczącą się w piwnicach szkoły.

Przeszliśmy później do Gminnego Domu Kultury, gdzie nastąpiło oficjalne otwarcie Zlotu. Został nam zaprezentowany krótki film prezentujący gminę Hańsk oraz obejrzeliśmy występy uczniów z tamtejszych szkół.

Po zakończeniu części w GDK poszliśmy pod pomnik księdza Jana Dolinowskiego – wielkiego patrioty i miłośnika pszczelarstwa, pod którym złożyliśmy kwiaty, a później zrobiliśmy sobie grupowe zdjęcie. Następnie zwiedziliśmy kościół.

Na koniec było pożegnalne ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Cały zlot zakończyliśmy tradycyjnie – zaśpiewaniem piosenki i "puszczeniem" symbolicznej iskierki.

Tekst: Mateusz Kapłan, kl. III b Gm.
Zdjęcia: Elżbieta Sidorowska.
galeria

XIII Zlot Szkolnych Kół Krajoznawczo – Turystycznych Województwa Lubelskiego

HAŃSK - 8 czerwca 2013 r.
obrazek