Integracyjny Turniej Piłki Nożnej w kategorii klas VII–VII Szkoły Podstawowej w Cycowie

Integracyjny Turniej Piłki Nożnej w kategorii klas VII–VIII Szkoły Podstawowej w Cycowie

Tradycyjnie w okresie jesiennym zorganizowana została kolejna edycja Integracyjnego Turnieju Piłki Nożnej. Tym razem zawody rozegrane zostały w dniach 15.10 – 12.11.2019 r. Głównym celem imprezy były: integracja zespołów klasowych, popularyzacja piłki nożnej w środowisku szkolnym oraz wdrażanie do udziału w sporcie. W podsumowaniu rozgrywek które odbyło się dn. 26.11.2019 r. uczestniczył Dyrektor Zespołu Szkół w Cycowie Zbigniew Rutkowski oraz organizator Dariusz Bednaruk. Najlepsze zespoły otrzymały nagrody i dyplomy.

Warunkiem udziału w turnieju było zgłoszenie drużyny składającej się z uczniów jednej klasy. Nie było to łatwe ponieważ w niektórych klasach aby zebrać skład, trzeba było nakłonić do udziału wszystkich chłopców. Ostatecznie zgłosiło się sześć zespołów spośród których wyłonione zostały dwie grupy w których rozegrano mecze systemem „każdy z każdym”. W pierwszej grupie zagrały klasy: VIIc, VIIIa i VIIIc a w drugiej: VIIb, VIIa i VIIIb.

wyniki

Do półfinałów awans uzyskały zespoły które zajęły miejsca I-II w fazie grupowej. W tej fazie rozgrywek mecze rozegrane zostały „na krzyż”, zwycięzca pierwszej grupy rozegrał mecz z zespołem który zajął II miejsce w drugiej grupie. W drugim meczu półfinałowym zagrał zwycięzca drugiej grupy z drużyną która zajęła II miejsce w pierwszej grupie.

wyniki

W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się zespoły które zajęły drugie miejsca w półfinałach. Klasa VIIIa pokonała klasę VIIb 9:0, bramki zdobyli: Czarnecki M. (7) i Chudzik K. (2). Zwycięzcą turnieju została klasa VIIc pokonując w finale klasę VIIIb 12:2 (Chróścik K.(7), Pleskot K.(3) i Kwasowiec M. (2) oraz Paź K.(1) i Dumin(1). Najlepszym strzelcem turnieju został Chruścik K. strzelec 15 bramek przed Czarneckim M. (14) i Matułą K.(12).

Ostateczna kolejność zespołów w turnieju:

wyniki

Skład zwycięzców turnieju klasy VIIc: Chróścik Konrad, Lamut Patryk, Kwasowiec Marcin, Liborski Jakub, Białasz Kacper, Pleskot Kacper, Baranowski Dawid, Dłużak Aleksander.

Tekst: D. Bednaruk. Zdjęcia: D. Bednaruk.

Rok szkolny: 2019/2020