obrazek

Rajd „ŚLIMAKI 2014”

17 maja 2014 r.

W sobotę 17 maja członkowie naszego Szkolnego Koło Krajoznawczo-Turystycznego wyruszyli jak co roku na "Rajd Ślimaków". Podczas tej podróży dzieci i młodzież z naszej szkoły wraz z uczniami zaprzyjaźnionych placówek wspólnie spędziły czas na łonie natury, wzbogacając swoją wiedzę na temat otaczających nas terenów.

Marsz rozpoczął się krótką lekcją historii przy pomniku ks. Dolinowskiego w Hańsku. Uczestnicy usłyszeli różne ciekawostki o Gminie Hańsk. Kolejnym postojem podróży był Gminny Ośrodek Kultury w Hańsku, gdzie można było obejrzeć niesamowite wystawy pana Marka Hołowińskiego, na którą składała się ekspozycja motyli – dokładniej 35 tysięcy różno kolorowych owadów z wielu stron świata! Byliśmy pod ogromnym wrażeniem kolekcji. Po tych wszystkich atrakcjach wszyscy z uśmiechem udali się na wcześniej ustaloną trasę po ścieżkach Sobiborskiego Parku Krajobrazowego.

Pogoda była ładna... do czasu... ale cóż to za wyprawa młodych turystów bez niespodzianek, takich jak burza czy gradobicie! Mimo wszystko wszyscy świetnie się bawili, zabawa była przednia, co dało możliwość do zacieśniania przyjacielskich więzi. Zwieńczeniem trasy było symboliczne wywieszenie mokrych i ubłoconych ubrań. Po przygodach z warunkami atmosferycznymi wszyscy mogli ogrzać się przy ognisku, które co roku przyswaja wiele pozytywnych emocji i podgrzewa miłą atmosferę.

W niedzielę 18 maja, świetnie spisała się starsza grupa gimnazjalistów z naszej szkoły, organizując szkolenie z zakresu kajakarstwa na tafli Jeziora Białego. Każdy mógł skorzystać z profesjonalnego "rejsu" kajakiem.

Reasumując, pomimo ekstremalnych warunków pogodowych i przemoczonych ubrań, w głowach naszych dzielnych turystów i tak świeciło słońce. Za każdym razem naprawdę żal nam żegnać to pełne słońca i radości miejsce.

Z cała pewnością wszyscy dobrze się bawili i ten pełen wrażeń weekend na długo zapiszę w swojej pamięci i sercu.

Do zobaczenia za rok!

Tekst: Antonina Sosnowska, kl. III a Gim.
Zdjęcia: Antonina Sosnowska.
obrazek

Rajd „ŚLIMAKI 2014”

17 maja 2014 r.
obrazek