Klasa Va zwycięzcą Integracyjnego Turnieju Piłki Nożnej w kategorii klas V-VI

Klasa Va zwycięzcą Integracyjnego Turnieju Piłki Nożnej w kategorii klas V-VI

Tradycyjnie na przełomie kwietnia i maja młodzież szkolna wzięła udział w Integracyjnym Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców w kategorii klas V-VI. Głównym celem zawodów była integracja zespołów klasowych, popularyzacja piłki nożnej w środowisku szkolnym oraz poprawa ogólnej sprawności fizycznej młodzieży. Do rozgrywek przystąpiła rekordowa liczba zespołów, udział wzięły wszystkie klasy piąte i szóste naszej szkoły (6 zespołów). W skład drużyny wchodziło 8-10 dziewcząt i chłopców z jednej klasy. W sumie w turnieju wzięło udział 51 młodych piłkarzy w tym 5 dziewcząt.

Mecze rozgrywane były w dwóch grupach po trzy zespoły. W grupach obowiązywał systemem rozgrywek „każdy z każdym”.

Zespoły biorące udział:

I grupa klasy: VIc, Va, Vb.

II grupa klasy: VIa, Vc, VIb.

Terminy meczów i wyniki

Turniej wygrała klasa Va pokonując nieznacznie w finale klasę Vc (5:4). W meczu o trzecie miejsce lepsza okazała się klasa VIb która wygrała z klasą VIc (4:2). Miejsca V-VI przypadły klasom Vb i VIa. Najlepszym strzelcem turnieju został Hubert Rejmak z klasy Vb, strzelec 9 bramek przed Szymonem Wroną (8).

Skład zwycięzcy turnieju klasy Va: Anna Koniszewska, Patryk Przychodaj, Nikodem Biskupski, Franek Józewczak, Eryk Kostecki, Filip Siniarski, Kacper Radko, Bartek Jackowski, Brajan Sawicki.

Nagrody i dyplomy dla najlepszych zespołów wręczył dyrektor szkoły Zbigniew Rutkowski. Organizatorem zawodów był Dariusz Bednaruk.

Gratulacje dla najlepszych zespołów i wszystkich uczestników turnieju.

Tekst: Dariusz Bednaruk. Zdjęcia: Dariusz Bednaruk.