90. Rocznica Zwycięskiej Bitwy Kawalerii Polskiej pod Komarowem

29 sierpnia 2010 r.

Uskrzydleni wrażeniami sprzed niespełna trzech tygodni, kiedy przeżywaliśmy uroczystości 90. rocznicy bitwy pod Komarowem i jej rekonstrukcji, wyruszyliśmy w dalszą historyczną podróż - tym razem do Woli Śnatyckiej. 29 sierpnia na jej polach odbyły się uroczystości 90. rocznicy bitwy pod Komarowem - największej bitwy kawaleryjskiej XX wieku. 31 sierpnia 1920 r. właśnie pod Komarowem miał miejsce fragment bitwy warszawskiej - ostatni bój konny Jazdy Polskiej z Konarmią Budionnego.

90. Rocznica Bitwy Pod Cycowem

8 sierpnia 2010 r.

Obchody przypadającej w tym roku 90. Rocznicy Bitwy pod Cycowem poprzedzone były długimi przygotowaniami całej naszej społeczności szkolnej. Już od lutego trwały prace nad rozbudową szkolnej Izby Tradycji 7 Pułku Ułanów Lubelskich - patrona szkoły. Przeprowadzono prace porządkowe i renowacyjne na cmentarzu wojennym z lat 1915-1920, nad którym Zespół Szkół w 2007 r. objął patronat. W przygotowania do uroczystości zaangażowani byli zarówno dyrekcja i pracownicy, jak również młodzież szkolna.

Wizyta w naszej szkole żołnierzy z 3. Brygady Zmechanizowanej Legionów im. Romualda Traugutta z Lublina

Wizyta w naszej szkole żołnierzy z 3. Brygady Zmechanizowanej Legionów im. Romualda Traugutta z Lublina

11 maja 2010 r.

11 maja 2010 roku w murach naszej szkoły gościli oficerowie 3 Brygady Zmechanizowanej Legionów im. Romualda Traugutta w Lublinie. Zastępca dowódcy płk dypl. Sławomir Wierzbieniec z kadrą dowódczą jednostki uczestniczyli w przedsięwzięciu "Podróży historyczno-geograficznej" mającej na celu przypomnienie żołnierzom historii Regionu.

Życzenia Wielkanocne
Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej w kategorii dziewcząt i chłopców

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej w kategorii dziewcząt i chłopców

9-10 marca 2010 r.

9 i 10 marca hala sportowa Zespołu Szkół w Cycowie rozbrzmiewała aplauzem i gromkimi oklaskami dla sportowców z Gimnazjum z Cycowa i Puchaczowa. Drużyny z tych szkół starły się w Powiatowych Zawodach w Piłce Ręcznej dziewcząt i chłopców. Pierwszy dzień zawodów należał do dziewcząt z Puchaczowa, wynikiem 13:8 pokonały one zawodniczki z Cycowa.

Życzenia Świąteczne
Do Betlejem śpieszę co sił bo tam narodził się Boży Syn

"Do Betlejem śpieszę co sił bo tam narodził się Boży Syn"

22 grudnia 2009 r., Jasełka w Zespole Szkół w Cycowie

Żem był jak pielgrzym, co się w drodze trudzi

"Żem był jak pielgrzym, co się w drodze trudzi..."

17 grudnia 2009 r., 200. rocznica urodzin, 160. rocznica śmierci Juliusza Słowackiego

Szkolenie Podstawowe Członków PTTK

5-6 grudnia 2009 r.

W dn. 5-6.12.2009 r. w Zespole Szkół w Cycowie odbył się I etap (z trzech) szkolenia Podstawowe członków PTTK (Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego) dwóch powiatów. Około 60 młodych turystów ze szkół we Włodawie, Dubecznie, Hańsku, Kulczynie i Cycowie zgłębiało wiedzę na temat: zasad udzielania pierwszej pomocy, atrakcji turystycznych Regionu Lubelskiego, ochrony środowiska naturalnego (w tym badanie wody rzeki Świnki), zasad uprawiania turystyki kwalifikowanej i zdobywania odznak krajoznawczych.

Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy

Rok szkolny 2008/2009

W roku szkolnym 2008/2009 Szkoła Podstawowa Zespołu Szkół im. 7 Pułku Ułanów Lubelskich w Cycowie przystąpiła do realizacji Ponadregionalnego Projektu Edukacyjnego "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy". Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa. Beneficjentem jest Grupa Edukacyjna S.A., a instytucją pośredniczącą - Ministerstwo Edukacji Narodowej.

13 października 2009 r.

14 października w Zespole Szkół im. 7 Pułku Ułanów Lubelskich w Cycowie był dniem wolnym od zajęć szkolnych, ale za to w poniedziałek... już od rana panował świąteczny nastrój, a to wszystko za sprawą uczniów, którzy składali swoim wychowawcom okolicznościowe życzenia i gratulacje. Kulminacyjnym punktem obchodów nauczycielskiego święta była uroczysta akademia, która odbyła się w sali gimnastycznej.

Trzy awanse sportowców z Cycowa

6 października 2009 r., Mistrzostwa Rejonu w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Ponad 500 biegaczy reprezentujących 5 powiatów: chełmski, chełmski grodzki, włodawski, świdnicki i łęczyński stawiło się na rozgrywane w Cycowie 6.10.2009 r. Mistrzostwa Rejonu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Ta największa na terenie powiatu impreza sportowa dla młodzieży już tradycyjnie organizowana jest przez Zespół Szkół w Cycowie i powiatowy SZS.