VII Zlot Szkolnych Kół Krajoznawczo - Turystycznych Województwa Lubelskiego - część I

VII Zlot Szkolnych Kół Krajoznawczo - Turystycznych
Województwa Lubelskiego - część I

2 czerwca 2007 r.

2 czerwca 2007 r. odbył się w Cycowie zjazd działaczy PTTK z całego województwa (Krasnystaw, Włodawa, Hańsk, Chełm, Biłgoraj, Urzędów, Jastków, Nałęczów, Kazimierz Dolny) - ok. 220 osób dorosłych i młodzieży szkolnej. Patronat nad imprezą sprawował Marszałek Województwa - Jarosław Zdrojkowski oraz władze samorządowe Powiatu Łęczyńskiego i Gminy Cyców oraz Dyrekcja Poleskiego PN. Gospodarzem był Zespół Szkół w Cycowie - Dyrektor Zbigniew Rutkowski oraz SKKT "TRAMP".

Piknik Rodzinny Skąd się wzieliśmy, kim jesteśmy?

Piknik Rodzinny "Skąd się wzieliśmy, kim jesteśmy?"

31 maja 2007 r.

W dniu 31.05.2007 r. w naszej szkole odbył się piknik rodzinny pod hasłem "Skąd się wzięliśmy, kim jesteśmy". Był on zorganizowany w ramach projektu "Polsko Ukraińska Wymiana Młodzieży" realizowanego przez Zespół Szkół w Cycowie i współfinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie. Piknik miał na celu wzajemne poznawanie bogactwa kulturowego, tradycji i obyczajów regionalnych oraz prezentacje kultury regionu na kulturalnej mapie Polski.

II Powiatowe spotkania warsztatowe Stop używkom! - Nikotyna

27 marca 2007 r.

"Modlą się o swoje zdrowie, a większość czyni wszystko co zdrowiu przeciwne" - to jedna z sentencji przytoczonych podczas II Powiatowych Spotkań Warsztatowych Szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zrzeszonych w Sieci Szkół Promujących Zdrowie powiatu łęczyńskiego. Tegoroczne warsztaty poświecone były profilaktyce antynikotynowej i przebiegały pod hasłem "Stop! używkom - nikotyna". Gospodarzem warsztatów był Zespół Szkół w Cycowie.

Olimpiada zdrowia

7 grudnia 2006 r.

ETAP SZKOLNY 14. grudnia 2006 r. (czwartek) godz. 10:40 (sala konferencyjna).

Program Olimpiady Zdrowia pod względem merytorycznym obejmuje wiedzę gimnazjalną w zakresie żywności i zdrowego żywienia. Dlatego też w celu przygotowania się do poszczególnych etapów konkursu uczniowie mogą korzystać z podręczników do nauki przyrody dla gimnazjum, ale także liceum.

23 listopada 2006 r.

Rozpoczęły się konkursy przedmiotowe organizowane przez Lubelskiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Narazie etap szkolny, wszystkim biorącym udział życzymy powodzenia.

Góra Grosza

16 listopada 2006 r.

Już po raz kolejny nasza szkoła bierze udział w jednej z największych akcji charytatywnych: Góra Grosza.

Ogromny wór z grosikami zgromadzonymi przez uczniów zostanie wykorzystany na pomoc rodzinnym domom dziecka oraz tym domom dziecka, które tworzą małe, kameralne mieszkania dla dzieci i młodzieży.

Wybory Samorządowe

12 listopada 2006 r.

Miło jest nam oznajmić, że nasz Pan Dyrektor Zbigniew Rutkowski został wybrany na członka Rady Powiatu Łęczyńskiego w Wyborach Samorządowych w dniu 12.XI.2006 r. uzyskując największą liczbę głosów w gminie Cyców, a także w całym powiecie.

To będzie już trzecia kadencja pracy w Radzie Powiatu p. Z. Rutkowskiego. Od 1998 r. jest Radnym Powiatu Łęczyńskiego. W obu kadencjach pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji Oświaty. Ponadto był zastępcą Przewodniczącego Komisji Zdrowia i Spraw Socjalnych. Współuczestniczył również w pracach Społecznej Rady przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Łęcznej, pełnił również funkcję członka zarządu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy w rozpoczynającej się kadencji!

Ślubowanie klas I

19 października 2006 r.

Czwartek 19 października 2006 roku był dniem szczególnym dla pierwszoklasistów w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. 7 Pułku Ułanów Lubelskich w Cycowie. Uczniowie kl. I, zarówno szkoły podstawowej jak i gimnazjum, złożyli ślubowanie i tym samym oficjalnie wstąpili w szeregi braci uczniowskiej Zespołu Szkół w Cycowie. Uroczystego "pasowania na ucznia" dokonał dyrektor mgr Zbigniew Rutkowski.

Zawody Powiatowe w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Cycowie

Zawody Powiatowe w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Cycowie

5 października 2006 r.

Złota Kielnia 2005 dla naszej hali sportowej

"Złota Kielnia 2005" dla naszej hali sportowej

21 września 2006 r.

Rozstrzygnięto IV Edycję konkursu Budowa Roku "ZŁOTA KIELNIA" 2005 w województwie lubelskim zorganizowanego przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa O/Lublin. Honorowy patronat nad imprezą objęli: Wojewoda Lubelski, Marszałek Województwa Lubelskiego, Dyrektor TP S.A. o/Lublin i Prezes Zarządu Polskiego Radia Lublin SA. Konkurs ma na celu wyłonić wyróżniające się technicznie i organizacyjnie przedsięwzięcia budowlane oraz ich twórców.